Inteligentní design (inteligentní plán)

20. července 2007 v 15:07 | sagan (zavináč) email.cz |  Náboženství
Věda objevila v buňkách živých organismů molekulární stroje. Ne něco jako stroje, ale skutečné molekulární stroje. Takovým strojem je například bakteriální bičík (flagellum), který slouží k pohybu bakterií. Obsahuje stejné části jako lidmi vytvořené motory: šroub, hřídel, stator, rotor. Detailní studie ukazují, že bičík je tvořen asi 50 bílkovinnými částmi. Pokud jediná část chybí, bičík je nefunkční. A k čemu je v evolučním souboji nefunkční motor? Jak darwinisté vysvětlí vznik těchto molekulárních strojů prostřednictvím procesů nezáměrné evoluce?Odkud pocházíme? Kde jsme se tady vzali? Jaký je náš vztah k realitě jako celku? Je možné, že všechna složitost životních forem, které žijí na zemi, je pouze produktem neřízeného přírodního výběru? Nebo je zde nějaký záměr, plán, design stvořený nějakou vyšší inteligencí, která vše navrhla? Je možné, že za vším stojí nějaký všemocný Bůh? Který vše svým inteligentním zásahem stvořil?

Každá buňka je něco jako velmi složitý molekulární stroj, každá funkce lidského těla je tvořena na základě těchto molekulárních strojů. Buňky našeho těla obsahují desítky tisíc těchto molekulárních strojů, které zajišťují to, čemu říkáme život.

Bakteriální bičík (flagellum)

Otázkou je, odkud se vzaly tyto stroje? Například motor, který žene bakteriální bičík uvnitř buněk, se skládá ze zhruba padesáti částí. Rotuje rychlostí 1000 otáček za sekundu a dokáže měnit směr. Jako by byl v tomto mechanismu záměr, jako inženýři navrhují technické stroje, které vytváří a používají lidé. Je možné, aby takový miniaturní systém vznikl pouze prostřednictvím evoluce? Nebo je dílem mysli a záměru někoho nebo něčeho mimo přírodu?

Vypadá to, že bičík má stavbu, která nemůže být již nijak zjednodušena, je nezjednodušitelně složitá (neredukovatelná komplexita). To by znamenalo, že informace v DNA (kyselině deoxyribonukleové), podle které se molekuly bičíku stavějí, musela od počátku obsahovat kompletní údaje o stavbě celého bičíku. Pokud by chyběla jediná molekula, bičík by nepracoval a bakterii by nenesl žádný užitek.


Schématické znázornění flagella (vlevo) a snímek flagella u E. Coli (vpravo).

Jako mechanická pastička na myši, ze které když bychom vzali jedinou část, přestala by zcela fungovat. A její jednotlivé komponenty jsou samy o sobě k ničemu (Michael J. Behe, Darwinova černá skříňka). Z praktického hlediska je pravděpodobnost, že by se jinak nepoužitelné molekuly poskládaly tímto způsobem náhodou, nulová.

Molekulární části biochemického stroje (živého organismu), které nemají samy o sobě žádnou funkci, nemohou podléhat evolučnímu procesu. Evolucionisté jsou pak ztraceni.

Jaká je pravděpodobnost, že se vyvine všech 50 částí najednou a ještě se správně poskládají? Je to stejné, jako bychom dali 50 částí mlýnku na maso do pračky, pustili ji a čekali, že se nám mlýnek složí?


Evoluce bakteriálního bičíku z jednodušších molekulárních částí.

Pokud bychom použili tvrzení zastánců inteligentní plánu, pak by jednotlivé části (molekuly bílkovin) bakteriálního bičíku měly být k ničemu. Ve skutečnosti ale jednotlivé části bakteriálního bičíku mají svoji funkci a bakteriální bičík se vyvinul evolucí. Nebylo potřeba zásahu žádného inteligentního činitele. Jednotlivé části bakteriálního bičíku mají své předchůdce v přírodě a vyvíjely se z existujících bílkovinných molekul v čase (Kenneth R. Miller). Bílkoviny mohly původně sloužit k nějakému naprosto odlišnému účelu a jednoho dne převzít novou funkci.

A tak to opravdu i je. Každá z částí bakteriálního bičíku je použitelná i jinde. Můžeme odebrat kolik bílkovinných částí z bakteriálního bičíku chceme, třeba 40, a stále dostaneme funkční molekulární stroj, který je pro určitou formu života užitečný. Takže například z těchto deseti zbývajících částí dostaneme plně funkční sekreční soustavu 3. druhu některých patogenů. Jedny z nejzákeřnějších bakterií na Zemi používají tuto soustavu, aby vytvořily jedovaté bílkoviny a vpravily je do lidských buněk. Důsledkem je úplavice, akutní krvavé průjmové onemocnění.

Vlevo bakteriální bičík, vpravo jednodušší sekreční soustava 3. druhu některých patogenů.

Ukázali jsme, že i prvky celků s vysokou specifickou uspořádaností (jako jsou např. buňky všech živých organizmů) se vlivem evoluce vyvinou do těchto funkčních celků. Na základnější úrovni můžete nahlédnout na vznik života v jiném článku mého blogu.

Srážlivost krve

Rovněž srážení krve je velmi komplikované až "zázračné". Krev se nesmí srážet v našich cévách (trombóza), musí se ale srážet v otevřené ráně (za pomoci 12 koagulačních faktorů). Pokud některá z bílkovin zapojená do procesu srážlivosti nefunguje správně, jsou výsledkem poruchy srážlivosti, jako například hemofilie.

Srážlivost krve je ale opět vysvětlitelná v rámci evoluce. Životně důležité srážení krve je uskutečněno celou řadou bílkovin, které zajišťují správnou funkci srážlivosti ve správném okamžiku. Zastánci inteligentního plánu opět chybně tvrdí, že mají v biologickém organismu smysluplnou funkci pouze všechny společně. U velryb a delfínů chybí jeden faktor, a jejich krev je stále srážlivá. Čtverzubcovitým rybám (Tetraodontidae) chybí tři faktory a jejich krev se stále sráží. I u krve můžeme vystopovat evoluční působení.


Šípková Růženka se píchla o trn a upadla do hlubokého spánku.

Dalším příkladem inteligentního designu jsou naše oči, o kterých bylo na tomto blogu psáno již dříve.

Existuje rovněž zajímavý druh brouků (Carabidae), kteří na svoji obranu používají směs výbušných látek (brouk prskač, Bombardier Beetle). Ta se opět podle zastánců inteligentního designu nemohla vyvinout, protože mechanismus uložení těchto látek se musel objevit již hotový. Brouk musel být celý stvořen ve své současné podobě v jediném okamžiku inteligentním designérem. Ve skutečnosti je ale potřeba katalyzátoru, jak ukázal při smíchání výbušné směsi Richard Dawkins.

Shrnutí

Studovat původ oka a bakteriálního bičíku je velmi zajímavé, ale pro většinu biologů nijak podstatné. Jedná se pouze o oblíbené téma tajných kreacionistů (tzn. lidí věřících ve Stvořitele). Pro vědce je jejich původ vysvětlitelný přirozenými procesy. Někdy si říkám, že se tito lidé snaží ve skutečnosti šířit poznatky o evoluci mezi běžné lidi tím, že vytváří zdánlivé spory.

Spojení "inteligentní plán" vzniklo jako pokus věřících o vložení stvořitele (Boha) do školních osnov v USA, kde je jasně uzákoněná odluka náboženství od státu. Náboženství zde nemůže být vyučováno v přírodovědných předmětech. Původní slova stvoření a kreacionismus byla proto v roce 1987 nahrazena za slovní spojení "inteligentní plán" ve snaze obejít zákon. "Inteligentní designér" je tak víceméně pouze jen dalším synonymem slov Bůh, Hospodin, Alláh, Jehova, Stvořitel, atp.

Kreacionisté se snaží navodit dojem, že poznatky vědy vyžadují vysvětlení v inteligentním stvořiteli (Discovery Institute). Je tomu naopak. Přesto např. nadace Johna Templetona financuje konference, kam zve vědce a připlatí jim v případě, že svoji řeč určitým způsobem spojí s vírou v Boha. V některých ohledech tak hnutí inteligentního plánu připomíná jinou skupinu, a to skupinu scientologů.

A jak by inteligentní designér tvořil? Kdy a jak by zasáhl do historie života na Zemi? Stvořil první DNA? První buňku? Prvního člověka? Byl každý druh stvořen nebo jen několik prvních? Udělal inteligentní designér zvířata? Každé zvíře? Každou buňku?
#

Jed Macosko (UC Berkeley, molekulární biologie)
Robert V. Gentry (MSc. v oblasti fyziky, radiová hala)
Richard Milton

 

27 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (537)
Zobrazit starší komentáře

501 Thomrink Thomrink | E-mail | Web | 8. července 2017 v 17:11 | Reagovat

растворимый кофе по лучшей цене
http://alfa-coffee.com.ua/g6673810-rastvorimyj-kofe-hgd

<a href=https://alfa-coffee.com.ua/>Альфа-Кофе</a>

502 MildredHus MildredHus | E-mail | Web | 8. července 2017 v 17:22 | Reagovat

<b><a href=https://apygame.com/click/595f981d8b30a8c6228b4568/133161/157217/subaccount>Dragon Glory</a></b> – new captivating browser MMORPG. Locations of Dragon Aureole is a beautiful illusion area, professionally drown. Gamers wishes change a as regards of the captivating story.
<b>You can transform into a legendary knight</b>, choosing any notable of the event at the very much beginning. Then you intent unencumbered game-world squarely of adventures. Conclude a line-up of undaunted heroes, fight monsters and dragons, which can be tamed after a while of game-play.
Battle plan is turn-based, so you paucity to vilification in your turn. Take unique skills of heroes, characterize as beyond each fustigate and wipe the epic bosses out. The even of heroes is rising, what allows to optimize their skills and unpromised unique abilities.
<a href=https://apygame.com/click/595f981d8b30a8c6228b4568/133161/157217/subaccount><b>Play Dragon Glory</b></a>
<a href=https://apygame.com/click/595f981d8b30a8c6228b4568/133161/157217/subaccount><img>http://nichesites-files.s3-website-us-east-1.amazonaws.com/mmosquare_com/images/games/11431/slider.jpg</img></a>

503 AlisaLyday AlisaLyday | E-mail | Web | 8. července 2017 v 21:05 | Reagovat

<a href=https://loveawake.ru/znakomstva/>Знакомства Батгейт. Сайт знакомств Батгейт бесплатно, без регистрации, для серьезных отношений.</a>

504 Montazhk3 Montazhk3 | E-mail | Web | 9. července 2017 v 0:31 | Reagovat

Предлагаем производство сварной балки любой   сложности.
В наличии большие мощности для продажи сварной балки.

Высота балки: до 1800мм
Максимальная длинна  18 метров
Толщина полки сварной балки: от 8 мм

Стоимость: от 45500 руб/тонна вместе с материалами
производство сварной балки по заказу
Россия, г.Иваново ул.Суздальская д.18-Б
(4932) 339-744
http://montazhnic.ru продажа сварной балки

505 BrtgAricy BrtgAricy | E-mail | Web | 9. července 2017 v 23:38 | Reagovat

best payday loan sites - https://cashadvanceaxi.org/
bad check topayday loan <a href=https://cashadvanceaxi.org/>payday loans no credit check no employment verification</a> ’

506 VevrEvaft VevrEvaft | E-mail | Web | 10. července 2017 v 0:36 | Reagovat

www paydayloan com - https://badcreditnyrc.org/
same day online payday loans <a href=https://badcreditnyrc.org/>payday loans without teletrack</a> ’

507 Vermume Vermume | E-mail | Web | 10. července 2017 v 1:15 | Reagovat

usa payday loan store - https://paydayloanxwer.com/
direct lenders online <a href=https://paydayloanxwer.com/>loan affiliate programs</a> ’

508 LervAricy LervAricy | E-mail | Web | 10. července 2017 v 16:04 | Reagovat

cash advances - https://paydaykmae.com/
cash loans online <a href=https://paydaykmae.com/>of payday loan</a> ’

509 Brtnmume Brtnmume | E-mail | Web | 10. července 2017 v 18:30 | Reagovat

cialis next day delivery - http://cialisvrlk.com/
cialis professional <a href=http://cialisvrlk.com/>buy cialis</a> ’

510 Vervzoods Vervzoods | E-mail | Web | 10. července 2017 v 19:33 | Reagovat

loans small business - https://personalvyn.com/
24 hour payday loan <a href=https://personalvyn.com/>instant approval personal loans</a> ’

511 Brntmume Brntmume | E-mail | Web | 10. července 2017 v 22:56 | Reagovat

viagra online prescription - http://viagradae.com/
generic viagra sale <a href=http://viagradae.com/>online viagra</a> ’

512 Likmsype Likmsype | E-mail | Web | 11. července 2017 v 18:19 | Reagovat

generic viagra online
<a href="http://viagradae.com/">viagra generic</a>
viagra prescription
<a href=http://viagradae.com/>viagra</a> ’

513 Olmzoods Olmzoods | E-mail | Web | 12. července 2017 v 19:04 | Reagovat

get payday loan - https://paydayvre.org/
bad credit consolidation loans <a href=https://paydayvre.org/>best online payday loans</a> ’

514 Vrtymume Vrtymume | E-mail | Web | 13. července 2017 v 0:53 | Reagovat

advanced payday loan - https://paydaynacz.org/
loans poor credit <a href=https://paydaynacz.org/>cash advance inc</a> ’

515 Briankegot Briankegot | E-mail | Web | 13. července 2017 v 5:56 | Reagovat

<a href=http://vyezd-vezd.ru>школьница</a>

516 Zzxcsype Zzxcsype | E-mail | Web | 13. července 2017 v 16:32 | Reagovat

viagra online shop
<a href="http://genericvjviagramri.com/">viagra</a>
viagra india
<a href="http://genericvjviagramri.com/">buy generic viagra</a> ’

517 SashaBealt SashaBealt | E-mail | Web | 13. července 2017 v 17:46 | Reagovat

needed cialis non

      http://genericadcialis.com/ - cheap cialis

    <a href="http://genericadcialis.com/">buy cialis</a>

    cialis 5mg posologie

518 Sevsype Sevsype | E-mail | Web | 13. července 2017 v 23:12 | Reagovat

payday america
<a href="https://paydayvre.org/">pay day loans</a>
loan small business
<a href=https://paydayvre.org/>best online payday loans</a> ’

519 MoreBealt MoreBealt | E-mail | Web | 14. července 2017 v 17:15 | Reagovat

10 pills x10mg cialis

      http://buycccialisonline.com/ - tadalafil online

    <a href="http://buycccialisonline.com/">cialis online</a>

    svizzera cialis costo

520 Steveevomo Steveevomo | E-mail | Web | 15. července 2017 v 13:09 | Reagovat

<a href=http://kaf-ka.pl>kopie obrazów na zamówienie</a>

<a href=http://minikoparki-krakow.pl>minikoparka wieliczka</a>

521 AgustinMex AgustinMex | E-mail | Web | Neděle v 13:45 | Reagovat

Home is definitely where the heart is, but it is also where you feel comfortable and relaxed — and wh… ID Save ID Save ID Save Johannes van Graan 30 July, 2016 0 9 black and white ideas to nail monochrome style in your small home Black and white is a classic colour combo that will never go away, but we think some of you with smaller homes may feel it's a bit too bold. Stop that right now! Good friends go together so well with good food and good wine , regardless of the venue. <a href=http://roomidecor.com/dining-room/black-dining-room-table-and-chairs>black dining room table and chairs</a> The ergonomic handle-free design of Profile offers you an alternative style choice for your bathroom. Profile bathroom furniture is complemented by a smart ceramic basin giving generous wash and is available in three stylish finishes. Take a closer look…Offering either wall mounted washstations or floorstanding washstands, Envy comes in a range of modern finishes, including striking anthracite. <a href="http://roomidecor.com/bedroom/cooling-bedroom">cooling bedroom</a>

http://roomidecor.com/bathroom/small-size-bathrooms http://roomidecor.com/living-room/tuscan-living-room-furniture
<a href=http://roomidecor.com/dining-room/dining-room-makeovers>dining room makeovers</a>

522 Walternig Walternig | E-mail | Web | Pondělí v 11:17 | Reagovat

Уважаемые форумчане, с сестрой нашел отличный гипермаркет мебели   МЮ мебель их адрес в сети интернет http://mebel-mu.ru/. Уже сделали три заказа – комод, стол и диван в зал. Сейчас кровать будем брать. Спасибо программе реновации жилья мы переезжаем (урра!) в в новую хату, а мебель конечно берем самую новую, сейчас как раз хотим на этом сайте и кухню заказать цены там выгодные и доставка бесплатная по Москве. Подскажите где еще шторы красивые можно купить? Чтобы тоже с с бесплатной доставкой до двери  и доступно было!?
Всем выгодных покупок и любви

523 Kmsitak Kmsitak | E-mail | Web | Úterý v 0:31 | Reagovat

installment loans bad credit
<a href="https://cashadvanceloansziil.org/">payday loans online</a>
quick payday loan no
https://cashadvanceloansziil.org/ - payday loans online ’

524 Jhykex Jhykex | E-mail | Web | Úterý v 0:59 | Reagovat

installment payday loans
<a href="https://loansbadcreditcilm.org/">business loans bad credit</a>
quick loan
<a href=https://loansbadcreditcilm.org/>same day loans bad credit</a> ’

525 ki ki | E-mail | Web | Úterý v 12:12 | Reagovat

Компания "Ваншида-Украина" реализует запчасти и комплектующие для китайского оборудования по ценам завода-производителя. В наличии гидравлические насосы, комплекты уплотнителей, гидравлические распределители, штоки, гидравлические цилиндры.
Так же мы производим оборудование для переработки металлолома. Самые низкие цены на пакетировочные пресса, пресс-ножницы. Работаем без посредников. Цены завода-производителя.

Перегружатель Sennebogen 830M

http://wanshida.com.ua/p406630807-peregruzhatel-sennebogen-830m.html

Звоните, пишите!

526 jesussx2 jesussx2 | E-mail | Web | Úterý v 17:09 | Reagovat

Stunning shemales  
http://shemale.replyme.pw/?post-alessandra
  shemaile sex videos transexual sexy pics shmel movies freeshemale.cum shemalle

527 VercIcown VercIcown | E-mail | Web | Úterý v 17:23 | Reagovat

apply for payday loans online
<a href="https://paydayloansdnid.org/">cash advance loans online</a>
direct online payday loans
<a href=https://paydayloansdnid.org/>pay day loan</a> ’

528 NtbFup NtbFup | E-mail | Web | Úterý v 23:22 | Reagovat

instant online loans no credit check
<a href="https://installmentloanztvb.net/">instant payday loans</a>
payday loans 300
<a href=https://installmentloanztvb.net/>online cash loans</a> ’

529 Bzaitak Bzaitak | E-mail | Web | Středa v 1:02 | Reagovat

pls payday loan store
<a href="https://cashadvancevrnk.net/">cash advance credit card</a>
check cashing loan
<a href=https://cashadvancevrnk.net/>online payday loans direct lenders</a> ’

530 Freddienop Freddienop | E-mail | Web | Středa v 18:17 | Reagovat

?Evaluative Essay: Examples, Format & Characteristics
Kelly earned her Master of Mass Communication from Arizona State and has taught consumer behavior and communication courses in the undergraduate degree.
A superb evaluative essay helps a writer current an opinion employing criteria and evidence. Learn all about the evaluative essay and its factors during this lesson.
Defining an Evaluative Essay
It's Friday night and you and your easiest friend, Gina, have plans to see a new movie. The only thing is, you can't decide amongst two that just came out: Love, Specifically . a lighthearted, romantic comedy, or The Mountains Have Ears . a new, artsy independent film thriller.
You're kind of inside mood to laugh, but Gina thinks a scary movie would be fun. Since you two can't feel to come to an agreement, you call your friend Samantha, a movie buff who's by now seen each of these. Samantha tells you she thought Love, Specifically was suitable and you should go see that a single. Gina, continue to wanting a wonderful scare, asks her what was so a lot higher about Love, Specifically compared to The Mountains Have Ears . 'I dunno, I just liked it a great deal more, I guess,' she answers.
Samantha's response would be frustrating to most people. If only she'd learned the essential parts to an evaluative essay - then she'd be able to give a much better explanation of why Love, Specifically was her favorite. You see, an evaluative essay is basically a evaluation of something. Since the name suggests, the evaluative essay presents a value judgment according to a list of criteria.
Judgment, Criteria, and Evidence
There are three key parts to an evaluative essay:
The judgment . or your overall opinion
The criteria . or reasons why you've made your opinion
And last, evidence to service it
Think about all those times you asked your mom why you couldn't do something that you just wanted to do, and she simply responded, 'Because I'm your mother, that's why!' or 'Because I mentioned so!' Remember how frustrating that was? When composing an evaluative essay, 'because I explained so' just isn't a reliable enough argument. Neither is Samantha's answer, 'I dunno, I just liked it significantly more, I guess.' You ought to have exact reasons and evidence to assist your judgment.
Parts on the Evaluative Essay: Intro and Background
So, how do we put these three components to operate to make an evaluative essay that says even more than 'Because I explained so'? For starters, you will have to include four main factors: your introduction . some background specifics . your criteria . and your summary . The introduction has a pivotal role with this paper: it gives your overall judgment within the variety of the thesis statement. This is where, if you decide to had been Samantha, you'd say, 'The engaging plot, relatable characters and believable storyline made Love, Specifically a must see.' Sounds a lot far better than, 'I just liked it a little more, I guess,' doesn't it?
You'll observe in Samantha's new thesis, she not only tells you whether or not she thought it was a extremely good movie, which was her overall judgment, she gives you some certain reasons, or criteria, why she thought it was a good quality movie. This is key to the evaluative essay; it helps to focus your look at. Being as distinct as available helps you formulate an effective evaluation mainly because you're not trying to cover it all: just just a few key parts that come together to make your overall judgment.
After establishing your overall judgment and defining your focus, you'll move on to the next key component: background . Before you begin giving your opinion on something, people demand to have some kind of idea of what that you're talking about. Inside case of the movie or book look at, you'd include a brief summary. For a restaurant look at, you'd talk about what kind of food is served plus the style of dining.
The background's purpose is twofold: 1st, it helps the reader get relating to the same website page and understand exactly what you happen to be reviewing. Second, it helps establish the purpose of whatever it is you may be evaluating and justify your criteria. Think about it, romantic comedies are generally geared toward a different audience than artsy, independent films. They often have different goals, too. Although a romantic comedy may be made purely for entertainment purposes, the independent film could perhaps try to current some sort of commentary on everyday life or make you consider a new idea or viewpoint.
Or, with the case of the restaurant report, Bob's Burger Stand, a casual, walk-up burger joint would be evaluated working with completely different criteria than Merlot Burger, a gourmet, sit-down restaurant that serves Kobe beef burgers marinated in fine wines.
Parts for the Evaluative Essay: Criteria
Once you've established the focus and given your background, you'll move on to your criteria . Inside of your essay, you should devote at least a single paragraph to every single criterion. This way, you have plenty of room to discuss what the criterion is, give your judgment, and existing your supporting evidence. That's right, those three key features need to have to live in each individual paragraph at the same time as your essay as a whole.
So, for Samantha's evaluative essay, every criterion she mentioned in her thesis would have it's very own paragraph: the plot, characters, and storyline. For each individual paragraph, she'd go on to give her judgment and evidence. Samantha's paragraph around the plot could perhaps sound something like this:
Unlock Content
Over 35,000 lessons in all major subjects
Earning College Credit
Did you know… We have over 79 college courses that prepare you to definitely earn credit by exam which is accepted by over two,000 colleges and universities. You could potentially exam out for the for starters two years of college and save thousands off your degree. Anyone can earn credit-by-exam regardless of age or education stage.
Transferring credit to the school of your choice
Not sure what college you would like to attend yet? Study.com has thousands of articles about every imaginable degree, area of study and career path that can help you get a hold of the school that's right for you.
Research Schools, Degrees & Careers
Get the unbiased info you must have to get hold of the right school.
Browse Articles By Category <a href=http://meodulich.net/accordion/?preview=true>dissertations uk</a>

531 NybWroca NybWroca | E-mail | Web | Čtvrtek v 12:32 | Reagovat

apple payday loans
<a href="https://cashadvance24vrg.org/">cash advance loans</a>
business loans bad credit
<a href="https://cashadvance24vrg.org/">cash advance loan</a> ’

532 LebIcown LebIcown | E-mail | Web | Čtvrtek v 18:07 | Reagovat

online payday loan
<a href="https://cashadvance365vvt.org/">online payday loans direct lenders</a>
online payday loan companies
<a href=https://cashadvance365vvt.org/>fast payday loans</a> ’

533 ClassicCarsDealer ClassicCarsDealer | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:49 | Reagovat

RickyClassicCars.com - We are specialists with a passion for Classic Cars! Sells a wide range of classic cars and oldtimers. We are one of the best classic car dealers from Indonesia. Ricky Classic Cars can perfectly assist you with the purchase of a classic car. We'll work with you to find a suitable classic car, inland or abroad. Whether you like to work on an oldtimer yourself or you have no technical knowledge at all, you will definitely succeed in finding the perfect classic car at Ricky Classic Cars! Whether you are thinking of buying a vintage or classic car, or indeed, you would like to sell your car, then we can certainly help and advise.

Ricky Classic Cars is a trusted and licensed Indonesian Classic Cars Dealer. We also offer premier consignment services. Whether one car or an entire collection, Ricky Classic Cars has the best internet-driven marketing program to find a new owner for your vehicle, as well as a vast client network all over the world. We handle many brand of Cars, from Classic Mercedes-Benz, Porsche, Ferrari, Austin Healey, Maserati, and many more... Just let us know which brands you like and we will provide it for you :)

534 WarrenMib WarrenMib | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:52 | Reagovat

сервис Онлайн регистрации Юр.Лиц и внесения изменений
<a href=https://www.youtube.com/watch?v=mPeAbWE1Uo0>регистрация ИП</a>

<a href=https://www.youtube.com/watch?v=7dBca5iU3Vk>регистрация ооо</a>

535 Consultant SEO Consultant SEO | E-mail | Web | Včera v 5:15 | Reagovat

Consultant SEO freelance à Paris, j'accompagne les petites, moyennes et grosses entreprises dans leur stratégie de référencement | ☎ 06 88 81 72 90 | Skype : seowllc

536 JmeWroca JmeWroca | E-mail | Web | Včera v 12:46 | Reagovat

cash 1 payday loans
<a href="https://cashadvance300nty.org/">pay day loan</a>
bad credit loans
<a href="https://cashadvance300nty.org/">cash advance definition</a> ’

537 FreightInfo FreightInfo | E-mail | Web | Včera v 23:58 | Reagovat

PT. Indo Logistics Express globally known for our ability to handle every last detail of our customers particular logistics and forwarding needs, Our Special Services team takes care of all your logistics.

As one of the leading privately owned logistics and supply chain management service providers, PT. Indo Logistics Express focuses on providing secure, innovative and cost effective solutions for our customers. Our mission is to help your company gain a competitive advantage by adding value to every step of your supply chain. In keeping with our mission of meeting and exceeding our customers’ expectations, we deliver a unique partnership to our customers; “One Company, Many Solutions”. As the logistics industry changes and larger companies consolidate to multinational, “mega-providers”, we’ve taken a different approach, truly listening to our customers’ needs and building solutions to fit those needs while maintaining the personal touch that is critical to a lasting partnership. You can rely on PT. Indo Logistics Express as a partner who brings strong dedicated support, financial stability and the ability to deliver cost competitive solutions to help your company achieve its goals.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama