Panna Marie se zjevila v Lurdech

21. července 2007 v 16:33 | sagan (zavináč) email.cz |  Náboženství
V roce 1858 se Panna Maria ukázala mladé francouzské dívce poblíž jeskyně u města Lurdy (Lourdes).

Panna Marie vdechla zázračné uzdravující síly vodě, která vyvěrá poblíž jeskyně. Každý rok toto místo na jihu Francie v podhůří Pyrenejí navštíví milióny poutníků z celého světa. Lurdy se staly oázou pro nemocné a postižené z celého světa. Někteří z nich tvrdí, že se zázračně uzdravili.
Francouzská dívka Bernadette Soubirous (1844-1879) podala zprávu o 18 viděních Panny Marie. Vize začaly, když jí bylo 14. Poprvé se tak stalo 11. února 1858, když Bernadette a její dvě sestry sbíraly dřevo na oheň. Když její sestry překonaly malý potůček, Bernadette se při sbírání zpozdila. Zaslechla zvuk připomínající hřmění a tehdy uviděla zjevení poprvé.
Ve výklenku Bernadette viděla nádhernou ženu. Panna Marie byla oblečena do bílého závoje a opásána modrou šerpou kolem pasu a se zlatou růží u každé nohy. Tehdy Marie nepromluvila, pouze udělala znamení kříže a náhle zmizela.
Její rodina, světské ani náboženské autority jí nevěřili, přesto se vždy několik lidí vydalo s Bernadette v touze vidět Pannu Marii -- nikdo ji však, kromě Bernadetty, nikdy neviděl. Při devátém zjevení, 25. února 1858, zjevení požádalo Bernadettu, aby se napila z pramenu. Protože žádný poblíž nebyl, šla dívka nejprve k potůčku, ale Marie Bernadettě ukázala jiné místo, kde byla pouze bahnitá kaluž. Bernadetta začala hrabat na tomto místě a po z něj začala vytékat čistá voda. Objev pramenu pozorovaný stovkami přihlížejících je považován za zázrak.
29. července 1866 se Bernadette stala sestrou klášteru svatého Gildarda v Nevers, kde jako sestra pojala řeholní jméno Maria Bernarda. Bernarda trpěla bolestmi a zemřela v roce 1879, ve věku 35 let. Byla beatifikována v roce 1925 a kanonizována jako svatá Bernadette římsko-katolickou církví 8. prosince 1933.

Zázračná uzdravení

Zjevení viděla pouze Bernadetta a nikdo jiný, ale po styku s vodou vytékající z pramenu v jeskyni se uzdravilo mnoho lidí. Lékařský úřad zkoumající zázračná uzdravení byl ustanoven v roce 1882. V roce 1899 byl nechodící Gabriel Gargam ponořen do vody vytékající z pramenu. Vstal z něj již sám a sám také odešel. Podobně postižený John Traynor byl v roce 1923 devětkrát ponořen do lázně a potom rovněž odešel po svých nohou. Voda je z pramenu vedena do speciálních van, které ročně použije 350 tisíc lidí. Nevysvětlitelné uzdravení může být provedeno pouze Božím zásahem.
Od roku 1882 je považováno 66 uzdravení za zázračná. Poslední zázračné uzdravení se v Lurdech odehrálo v roce 1987, kdy byl jednapadesátiletý Jean-Pierre Bély uzdraven z roztroušené sklerózy (multiple sclerosis). Při ní imunitní systém napadne centrální nervový systém a ničí obal neuronů, což vede k poruchám ovládání pohybu, rozpoznávání a dalších funkcí. Jean-Pierre Bély se ale náhle zvednul a chodil. Jeho nemoc se nikdy nevrátila.
Výlet do Lurd je vždy zajímavý. Lidé se zde potkají s jinými lidmi, s lidmi s ještě větším postižením či více nemocnými. Z miliónů lidí, kteří každoročně Lurdy navštíví je asi 7000 vyléčeno. Ale jen 66 uzdravení od roku 1882 bylo zázračných.
Podklady o nevysvětleném či neobvyklém vyléčení dodávají lékaři diecézní komisy, která rozhoduje, zda bylo vyléčení zázračné. Právo na označení zázraku nemají lékaři, ale církev. Musí se jednat o závažné onemocnění, které je okamžitě vyléčeno. Pokud byla provedena u nemocného medicínská léčba, uzdravení není nikdy považováno za zázračné. Okamžitý rys vyléčení není brán doslovně.
Současná medicína žádné uzdravení nepovažuje za nevysvětlitelné, pouze za nevysvětlené. I velmi malá pravděpodobnost uzdravení znamená, že k uzdravení někdy dojde přirozenou cestou. Při pouti do Lurd zahyne ročně mnoho lidí, dokonce více, než kolik se jich na místě zázračně uzdraví. Rovněž není doloženo, že by došlo v Lurdech ke skutečnému zázraku, kterým by byla například dorostlá chybějící končetina.
"Člověk musí věřit a modlit se; voda nebude mít bez víry žádnou moc." Sv. Bernadetta.

Tělo Bernadetty nepodléhá rozkladu

Tělo Bernadetty bylo třikrát exhumováno pro církevní analýzu. Bylo shledáno, že je prakticky nedotčeno, jako by jen spala. Po třetí exhumaci bylo její tělo vystaveno ve zmíněném klášteře v Nevers pro veřejnost. Vystavené Bernadettino tělo dodnes vypadá neporušeně.
Neporušené tělo z hlediska medicíny neznamená, že by mohlo vstát a chodit. Ze zprávy exhumace Bernadettina těla je možné vyčíst, že bylo pohublé. To naznačuje, že se tělo vysušilo a utvořilo mumii. Rozkladu zdánlivě nepodléhají nejen těla některých svatých, ale v závislosti na podmínkách ani těla jiných lidí či zvířat (těla jiných svatých naopak rozkladu podléhají). Umění balzamování a mumifikace bylo vyvíjeno po tisíce let. Ve skutečnosti jsou Bernadettin obličej a spojené ruce odlity z vosku. Možná by tedy její tělo mělo být spíše vystaveno v muzeu Madame Tussauds (Robert T. Carroll).
#
http://www.adam.com.au/bstett/PaIncorruptibility.htm
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Karel Karel | E-mail | 7. ledna 2008 v 21:55 | Reagovat

Dobrý den,

proč popisujete zázraky, kterým vlastně nevěříte. Váš popis je velmi zjednodušený, zkrácený a směřující pouze jediným směrem a to k potlačení všech okolností všech případů a prosazení okolností, které se hodí k popření těchto zázraků.

Doufám že se nedopustím drzosti, když Vám poradím pořádně si pročíst dostupné informace o zjeveních, které popisujete, ale i např. o Garabandalu(ten tam ještě nemáte) Medžugorje(také ne). Myslím, že záležitosti jsou nepopiratelné. Navíc při každé z těchto událostí byly světu dána proroctví a některá se již naplnila. A některá se naplní přibližně do 20ti let(Garabandal, Medžugorje), jen to najít v těch textech. A pak také, být připraven....svým životem, svými skutky. Já, ale zatím také nejsem připraven.

Nenaplněné nezůstalo žádné. Že by náhoda? Nebo evoluce?

2 marta marta | E-mail | 11. února 2008 v 13:44 | Reagovat

Milá pisatelko, zajímám se o zjevení Panny Marie, a nedá mi abych Vám nenapsala, že ve Vašem textu jsem našla několik nepřesností:

1. panna se píše se dvěma en

2. Panna Maria nic vodě v prameni nevdechovala

3. bylo vědecky ověřeno několik desítek uzdravení, které jsou běžnou vědou nevysvětlitelná

4. pramen se na místě, které P. Maria ukázala, objevil až druhého dne. Naopak když Bernadatta hrabala na určeném místě nevytrisklo nic a přihlížející se jí vysmáli

5. řeholní jméno Bernadetty bylo Marie Bernarda.

Pokud se o zjevení v Lurdech opravdu zajímáte, doporučuji knížku Píseň o Bernadettě, kterou napsal Franz Werfel, žid, který dal slib, že pokud se mu podaří za války utéci včas do USA napíše o B. knihu. Utekl a napsal. Není křesťan, tak ho snad nebudete považovat za neobjektivního.

V pátrání po pravdě přeji mnoho tref do černého. Taky jsem před cca 14-ti lety pátrala a kdo opravdu hledá, tomu bude dáno.

M.

3 janko janko | E-mail | Web | 19. února 2011 v 8:58 | Reagovat

Zapamätajte si, Vy – veriaci ľudia, že ak nemáte lásku, tak ste falošními pokrytcami a nikdy nebudete vidieť Boha v nebi. Ale ak niekto tebou pohŕda, ak sa ukazuje hrubý a nevďačný, nechceš ho milovať, nechceš ho vidieť, vyhýbaš sa jeho spoločenstvu. Môj Bože! Predsa takéto správanie nás privedie do zatratenia!

4 janko janko | E-mail | Web | 19. února 2011 v 9:01 | Reagovat

Aký je rozdiel medzi posadnutosťou a otroctvom duše voči satanovi ?

predstavte si že človek zomrie v stavu posadnutosti diablom, ale vďaka milosti Božej je spasení ! Jeho duša ide do raja. Ak však človek ak zomrie v stave ťažkého teda smrtelného hriechu ide (pravdepodobne ) do pekla, lebo jeho duša je v tom okamihu otrokom démona.Z toho je pochopitelné, že diabla najviac zaujíma aby človeka zviedol na ťažký hriech a ostal v ňom bez nápraví. Smrtelní hriech človeka spútava . Táto závislosť, ktorá človeka spútava, je omnoho nebespečnejšia, než posadnutosť diablom, čo je čin čo postihuje dušu.

Vždy tvrdím že k záchrane svojej duše,  90 % urobí človek sám svojím úsilim, 9 % Kristus a 1 % kňaz. Kňaz ma za úlohu ukázať bránu, ale už do nej musí človek vstúpiť sám. napr.

http://sexpredmanzelstvom.ic.cz/PRISTUPOVE_CESTY_DIABLA/PRISTUPOVE_CESTY_DIABLA.html

5 sluníčko sluníčko | 11. března 2011 v 9:37 | Reagovat

Není pravda jak tvrdíte že obličej a ruce Bernadetty jsou odlité z vosku!! viz vědecký článek z http://web.katolik.cz/feeling/1_7.htm  
Tři svědkové, dva lékaři, dva zedníci, dva truhláři - popořadě skládají přísahu na bibli, že budou mluvit pravdu. Následně všichni shromáždění, mezi nimiž byl také místní hrobník, jdou do Bernadettina hrobu. Po jeho otevření vyjímají rakev a odnášejí ji na veřejné prostranství. Je tam připraveno bílé plátno na posmrtné pozůstatky zemřelé. V emocionálním napětí shromáždění sledují, jak dva truhláři otvírají rakev. Po snětí víka se všem ukazuje neuvěřitelný a šokující pohled na ideálně zachovalé Bernadettino tělo, i když její hábit je zvetšelý a vlhký. Z jejího obličeje vyzařuje dívčí krása, oči má zavřené, jako by byla pohroužena do klidného spánku, ústa maličko pootevřená. Hlava je lehce nachýlená doleva. Kůže je v ideálním stavu a přiléhá ke tkáni. Ruce jsou složené na prsou a ovinuté růžencem, který již silně prorezavěl. Pod kůží je možné spatřit siluetu žil. Nehty u ruk i nohou jsou rovněž v dokonalém stavu.
   Následná zkoumání prováděli dva lékaři. Podle jejich písemné zprávy se ukázalo, že po svlečení hábitu a pokrývky hlavy se představilo celé tělo v dokonalém stavu, bylo elastické a integrální v každé své části. Text lékařské zprávy končí takto: "Sepsali jsme toto svědectví v souladu s pravdou. Podepsali: doktor Ch. David, lékař-chirurg, doktor A. Jordan, lékař." Po provedeném přezkoumání sestry umyly Bernadettino tělo a uložily ho do nové, dvojité truhly, která zůstala uzavřená a zapečetěná sedmi pečetěmi. Nakonec ji dělníci uložili znovu do toho samého hrobu.
   Jako komentář k udivujícímu faktu dokonalého uchování těla po 30 letech v hrobu P. André Ravier podtrhl, že této skutečnosti není možné porozumět a pochopit ji. Tím spíš, že Bernadetta trpěla mnoha nemocemi a tělo se nacházelo v místě nasyceném vlhkostí (hábit ztrouchnivěl a byl promočený, růženec i řeholní kříž byly silně prorezavělé). Všechny tyto okolnosti nahrávaly velmi brzkému rozkladu těla, a mimo to, tělo bylo zachované v ideálním stavu.

6 Mirek Mirek | E-mail | 7. června 2011 v 15:19 | Reagovat

Co to znamená vidět Boha v nebi, toho nikdy nikdo neviděl ani neuvidí  už si nepamatujete co se stalo židům když bloudili v pustině jelikož neposlouchali Boha a chtěli ho vidět jak se hrůzou zděsili když se jim chtěl ukázat a oni v zápětí prosili aby se neukazoval? Bůh je v nás a přeje si být uctíván duchem a pravdou je to duchovní osoba. A nemylte se Ježíš není Bůh ale syn Boží, zázraky jenž vykonal při pobytu na zemi vždy konal skrze Boha. Pokud to nevíte čtěte z Bible pečlivěji a pozorněji.

7 Jan Jan | E-mail | 16. srpna 2012 v 9:27 | Reagovat

[1]:Souhlasím s Vámi. Ovšem i nevěřící je věřící, protože věří v opačném smyslu slova.

8 Jan Jan | 16. srpna 2012 v 9:40 | Reagovat

Pan autor sleduje pouze jednu stránku věci. Zapomíná na kritéria, která mají uznávat "zázračná uzdravení" zej. v bodě, že musí být trvalého rázu a stát se najednou, což odporuje přirozeným regeneračním schopnostem lidského organismu, které probíhají pozvolnou dobu.Víra v zázračná uzdravení není záležitost nevzdělaných naivců. Nad mnohými "kroutí hlavou" i největší medicínské kapacity celého světa. Jen by se o to musel o to pan autor zabývat i jiného úhlu pohledu. Připomenu pouze jednoho -dr. Alexise Carella, nositele Nobelovy ceny za angiologii. Pan autor by si mohl také přečíst knihu MUDr.Vladimíra Ječmínka "Lurdy očima lékaře" Pokud se někdo vyléčí z migrény nebo alergie,tady by byl možná i můj souhlas s sugescí,ale vysvětlit vyléčení nádorů s mnohočetnými metastázami v terminálním stadiu choroby v průběhu několika málo dní nebo návrat zraku u osoby s jinak anatomickým obrazem amaurosy nedokázali vysvětlit ani velké kapacity z oblasti onkologie a oftalmologie. A zázračná uzdravení, že jmenuje církev??? No ano, ale až po prohlášení lékařské komise složené nyní ze 17 lékařských specialistů všech oborů.

9 Maroun Maroun | E-mail | 11. března 2013 v 14:46 | Reagovat

Problém drtivé většiny křesťanů je jedna zásadní věc -  neznají nebo  nerozumí Písmu Svatému - Bibli a jakmile se stane někde zázrak, tak okamžitě věří, že to co se stalo musí být "dobré". Kdyby všichni pravidelně četli Bibli, tak by všem bylo ihned jasné, že se jedná o satanův velký podvod, o kterém Ježíš Kristus a pak následně jeho učedníci upozorňují v Písmu. 2. Korintským 11,14 - A není divu, vždyť sám satan se vydává za anděla světla! Není tedy nic zvláštního, když se i jeho služebníci vydávají za služebníky spravedlnosti.
V Bibli není jediná zmínka, že by byla panna Marie prostředníkem člověka mezi Bohem naším stvořitelem. Naopak v Bibli se jasně píše, že jediným prostředníkem je vždy a jen Ježíš Kristus. Jan 14,6 - „Já jsem ta cesta, pravda a život,“ odpověděl Ježíš. „Nikdo nepřichází k Otci než skrze mne.
2.Korintským 2,11 - abychom nebyli oklamáni od Satana; vždyť jeho úmysly nám nejsou neznámy.
Jinak já jsem dříve byl věrný katolík, ale protože Krista upřímně miluji a vyznávám a samozřejmě čtu Bibli, tak jsem postupně pochopil, že něco není v pořádku. Trvalo mi to několik let než jsem pochopil, že katolická církev dělá přesně to co říká Kristus, že dělat nemáme. Jinak Ježíš Kristu = Bůh Otec. Aby se Bůh usmířil s lidmi a osvobodil je od věčné smrti ( od satana ) musel na sebe vzít podobu člověka. Proto skrze Ducha Svatého přijal tělo z Marie panny a stal se člověkem aby zrušil starozákonní ceremoriální zástupnou oběť neboť Ježít Kristus on je ten pravý beránek Boží! Samozřejmě jsem katolickou církev musel opustit. Katol. církev pozměnila Boží Zákon a přiznala, že Vatikán má k tomu pravomoc tzm., že Boží Zákon prostě respektovat nemusí. Dále Bůh říká nebudeš si vytvářet žádné modly i kdyby by měli zpodobňovat samotného Boha, nebudeš je uctívat a sloužit jim. Katolickí církev skoro nic jiného nědělají! Monoho podstatných informaci najdete na www.znamenicasu.cz. Já, ale na rozdíl od protestantů věřím, že panna Marie vstoupila na nebesa a mám k ní nejvyšší úctu!!! Vždyť si ji Bůh vyvolil, že se skrze ní narodí. Bůh pro Marii měl ten nejdůležitější úkol, který kdy dal člověku! Ona znala a v pravé pokoře uchovávala veliké tajemství po celý zbytek svého pozemského života! Ale podle poselství ve Fatimě a Lurdech to panna Marie NEBYLA!!! To byl satan!!! Na toto nás v Písmu Kristus mnohokrát upozorńuje! Závěrem bych chtěl říci - jsou jen dvě strany - Bůh a satan. Nemůžeme sloužit dvou pánům! A k tomu nám Bůh kdy použil své proroky jako psací stroje k sepsání Písma Svatého aby jsme měli poznání a moudrost. V Bibli máme odpověď na jakoukoliv otázku. Tam mimo jiné poznáte nesmyslnost evoluce. Současná věda je založená na teoriích kdy jedna teorie se vyvrací další méně smyslnou teorii, ale Bible na rozdíl od těchto teorií je založena na faktech a důkazech!!! Jen pro zajímavost přikládám příběh uznávaného profesora evoluce profesora Dr. Walter Veith
http://www.znamenicasu.cz/video-zivotni-pribeh--prof-dr-walter-veith/

Milý věřící a především nevěřící - přečtěte si Bibli a věřte, že Duch Svatý vám dá moudrost pochopit. Pak věřte, že budete mít odpověď na všechny otázky a nikdo vás nepodvede! Protože Pravda je jen jedna!!! Satan by řekl, že každý má svoji pravdu - logicky uvažující člověk ví, že toto může říct jen podvodník a lhář a satan je král lhářů. Bible je Pravda! Zkuste si to ověřit!

10 Iktomi Iktomi | E-mail | 11. února 2014 v 13:49 | Reagovat

Marounovi: Sám neznáš bibli. "Po ovoci je poznáte." Ovoce Lurd není ďáblovo ovoce. Taky je napsáno, že kdo vidí, jakoby neviděli. Zamysli se!

11 Pravda Pravda | 3. října 2014 v 16:54 | Reagovat

Satan propustí jednoho, aby zajal miliony.

12 AaauceCeN AaauceCeN | E-mail | Web | 7. srpna 2017 v 10:50 | Reagovat

Segway Verona offers tours that make sure you will enjoy a fun and immerse experience of our beloved city. We combine Segway, our innovative way of transportation, with tours in the historical city centre. Through our explorations of 1 or 2 hours, we will bring you to the most breathtaking spots, so that, if you do not stay long in Verona, we make sure that you see all of the unmissable sights!

Segway is really easy to use! It is so intuitive that it feels like an extension of the human body. To understand why, consider this: if you stand up and lean forward, so that you are out of balance, you will intuitively put your leg forward. Segway works the same way: to move forward or backward, the rider just leans slightly in such direction, and Segway will follow your movements. It is also easy to turn right or left, since the rider just has to push respectively Segway’s handlebar.

Segway is safe. Anyone over the age of 12 can join our tours, except for pregnant women. Apart from these cathegories, we encorage people of every age to try Segway, because this self-balancing object can really make your experience in Verona much more delightful! In fact, if it is hot, you will enjoy some fresh air and avoid to sweat; if it is cold, you will have the possibility of staying outside the least possible time. It is proved that our 2 hours tours show you what you will see in 6 hours walking!

All the tours start with a little training on how to use Segway, because for us safety is the priority. However, we experienced that it takes just a little practice to master on Segway! There are no required skills and, in particular, no need to be able to bicycle. There will always be a tour leader with you, guiding the whole group, so that you can enjoy the view and the tour of Verona. Audioguides (available in different languages) will provide the information you need to fully comprehend the history and architecture of our main monuments, squares and buildings.

In particular, our 2 hours tour will show you: Piazza Bra, one of the biggest squares in Italy, with the Arena, the famous Roman amphitheatre; we will then take Via Oberdan in order to see Portoni Borsari, one of the ancient entrance of the Roman city; we will firstly explore Piazza Erbe and secondly Piazza Dei Signori, two squares full of symbols and buildings with enchanting beauty, and then see Arche Scaligere. Heading to the Duomo, Verona’s Cathedral, we will pass by Santa Anastasia, next to the Conservatory of music; after that, we will have a break on Ponte Pietra, the bridge with the breathtaking view of the Roman Theatre and San Pietro Castle (and much more). On our way back, we will stop at Juliet’s house, so that you don’t forget to take pictures and write your names on the walls! We will conclude our tour with Castelvecchio, the Scaligeri castle and enjoy its amazing view of Verona.

People who went on tours with us really appreciate our flexibility: we do not have fixed tour’s hours, so we can arrange the time that fits the best. Moreover, we try to adjust the path according to your preferences, spending less time on spots you have already seen and dedicate more on your favourite sights. Read what people say about us on tripadvisor...

So, if you want to make the most out of your time in Verona, contact us or stop by our office!

OFFICE HOURS: Monday to Saturday (only closed on Sunday) from 10 am to 5 pm.

DIRECTIONS: We are located in Piazza Cittadella 11b, very close to Piazza Bra, the main square with the Arena.

From Piazza Bra you can arrive at our office on foot (3 minutes): pass under the arch of the gateway with the big clock (Portoni della Bra) and walk through Corso Porta Nuova for approximately 100

http://segwayverona.com/

13 Hovedo Hovedo | Web | 2. září 2017 v 11:20 | Reagovat

Doporucte mi nejake kytarove lekce

14 Kamila Kamila | Web | 2. září 2017 v 11:33 | Reagovat

To je moc zajimave

15 Tloustik Tloustik | Web | 7. září 2017 v 19:57 | Reagovat

Zkuste lekce kytary Nanastroj.cz

16 buy ranitidine buy ranitidine | E-mail | Web | 22. března 2018 v 20:03 | Reagovat

ranitidine 300 mg

17 ranitidine 300 mg ranitidine 300 mg | E-mail | Web | 22. března 2018 v 23:53 | Reagovat

ranitidine 150 mg

18 mobic meloxicam	medication mobic meloxicam medication | E-mail | Web | 23. března 2018 v 9:09 | Reagovat

mobic meloxicam 15 mg

19 mobic meloxicam 15 mg mobic meloxicam 15 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 13:40 | Reagovat

mobic meloxicam    7 5 mg

20 mobic meloxicam	7 5 mg mobic meloxicam 7 5 mg | E-mail | Web | 23. března 2018 v 15:20 | Reagovat

mobic meloxicam    medication

21 http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-15-mg http://mobicmeloxicam15mg.com/#mobic-meloxicam-15-mg | E-mail | Web | 30. března 2018 v 18:54 | Reagovat

mobic meloxicam medication

22 smettere di fumare smettere di fumare | E-mail | Web | 9. dubna 2018 v 13:06 | Reagovat

smettere di fumare con la sigaretta elettronica

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama