Staré civilizace

Tajemství Velké pyramidy v Gíze (3/3) -- Pokročilá matematika

15. července 2008 v 22:00 | sagan (zavináč) email (tečka) cz
Planina Gíza, 26. století př. n. l. (dokončení) - Pokročilá technologie a matematika při stavbě pyramid? Odkud mohli znát Egypťané číselnou hodnotu π (pí)? Znali starověcí Egypťané Pythagorovu větu?
Lomená pyramida krále Snefru v Dahšúru. Zčásti zůstalo zachováno její vápencové obložení, které bylo u ostatních pyramid v průběhu času odstraněno.

Tajemství Velké pyramidy v Gíze (2/3) -- Tajemství v šachtách

15. července 2008 v 21:54 | sagan (zavináč) email (tečka) cz
Planina Gíza, počátek n.l. (pokračování) - Jaké znalosti pyramida skrývá?
Všechna námaha možná kvůli zapomnění, možná jen kvůli usnadnění přístupu. Místo vstupu vybudované staviteli Velké pyramidy bylo po skončení největšího rozmachu egyptské říše znovu známo už v antické době. Řecký učenec Strabo (63 př. n. l. - 24 n.l.) o vstupu do Velké pyramidy napsal: "Velká pyramida má na jedné straně vysoko nad úrovní okolní krajiny kámen, který je možné nadzvednout a odkud vede cesta do základů pyramidy." (Geographica, 17.1.33). Tento původní vstup do pyramidy je posunut vůči středu strany o 7 metrů a nachází se ve výšce 17 metrů nad okolní rovinou.
Dvojité klenutí nad původním vstupem do Velké pyramidy tvořené vápencovými bloky.

Tajemství Velké pyramidy v Gíze (1/3) -- Jediný nápis je podvrh, napojení na vesmír

15. července 2008 v 20:58 | sagan (zavináč) email (tečka) cz
Planina Gíza, 820 n. l. (úvod) - Bagdádský kalif Abdulláh al-Ma'mún se spolu s armádou kameníků, kovářů a tesařů snaží prorazit skrze horu kamenných bloků do nitra Velké pyramidy v Gíze. Ohromná masa musela být postavena, aby ukryla něco ohromně cenného - úžasný poklad nebo tajné vědění. Muži používají všechny možnosti hrubé síly: kámen rozpalují ohněm a překotně chladí octem rozlévaným na rozžhavené bloky. Kámen ztrácí rozpínáním a smršťováním svoji pevnou stavbu, praská, a vetřelci si pomalu pomocí beranidel rozráží tunel dovnitř.
 
 

Reklama